18.06. - Одржанa сједница Стручног колегијума ЈПШ „Шуме Републике Српске“ а.д. Соколац
Данас је у Сокоцу одржана сједница Стручног колегијума, којем су поред чланова Управе Јавног предузећа и директора организационих дијелова, присуствовали и представници свих синдикалних организација.
Један од најзначајнијих закључака са данашње сједнице јесте да ће од првог јула, за сваки организациони дио Јавног предузећа бити отворен рачун и исти ће располагати прикупљеним средствима, што ће олакшати функционисање.
Поред тога, разговарано је и о степену производње, а циљ је до 30. јуна постићи максималну производњу и покренути динамику у газдинствима која касне са извршењем плана.
У циљу стабилизације Јавног предузећа, смањења трошкова и повећања продуктивности, менаџмент је у протеклом периоду донио низ мјера и одлука које се примјењују.
Истовремено се у континуитету ради на обиласцима свих газдинстава, сагледавању проблема, те проналаску рјешења, што је донијело и одређене помаке.