LAT

Јавни конкурс

27.01.2026. – Јавни конкурс за коришћење осталих шумских производа у шуми и на шумском земљишту у власништву Републике Српске

Јавни конкурс – линк за преузимање

16.04.2025. – Јавни конкурс за коришћење осталих шумских производа у шуми и на шумском земљишту у власништву Републике Српске

Јавни конкурс – линк за преузимање

11.04.2025. – Јавни конкурс за додјелу студентских стипендија за академску 2024/2025. годину редовним студентима факултета смјера шумарство I циклуса студија

Јавни конкурс – линк за преузимање

Образац за пријаву на јавни конкурс – линк за преузимање

29.01.2025. – Јавни конкурс за коришћење осталих шумских производа у шуми и на шумском земљишту у власништву Републике Српске можете преузети на доњем линку.

Јавни конкурс – линк за преузимање

12.07.2024. – Јавни конкурс за коришћење осталих шумских производа у шуми и на шумском земљишту у власништву Републике Српске можете преузети на доњем линку.

Јавни конкурс – линк за преузимање

02.02.2024. – Јавни конкурс за коришћење осталих шумских производа у шуми и на шумском земљишту у власништву Републике Српске можете преузети на доњем линку.

Јавни конкурс – линк за преузимање

15.07.2023. – Јавни конкурс за коришћење осталих шумских производа у шуми и на шумском земљишту у власништву Републике Српске можете преузети на доњем линку.

Јавни конкурс – линк за преузимање

16.02.2023. – Јавни конкурс за коришћење осталих шумских производа у шуми и на шумском земљишту у власништву Републике Српске можете преузети на доњем линку.

Јавни конкурс – линк за преузимање

Састанак Управе ЈПШ „Шуме Републике Српске“ и представника Савеза синдиката Републике Српске

Чланови Управе ЈПШ „Шуме Републике Српске“ а.д. Соколац, на челу са в.д. директором Блашком Каурином, одржали су радни састанак са представницима Савеза синдиката Републике Српске, посвећен питањима од значаја за запослене и даље функционисање Јавног предузећа.

Намјера свих је да се унаприједе услови рада, ојача социјални дијалог и очува стабилност система. Иако су и у ранијем периоду обје стране сагласне да су радници и њихова права приоритет, обавеза свих је успјешно пословање Јавног предузећа.

Истакнуто је да је Управа увијек отворена за разговоре у вези са питањима од интереса за раднике, те да партнерски однос са Синдикатом представља основ за благовремено и ефикасно рјешавање свих проблема важних за запослене и пословање Јавног предузећа.

Обиљежен Свети Великомученик Димитрије – Митровдан, крсна слава Предузећа

Јавно предузеће шумарства „Шуме Републике Српске“ а.д. Соколац обиљежило је крсну славу – Светог Великомученика Димитрија – Митровдан.

Након ломљења славског колача у Цркви Светог пророка Илије у Сокоцу, свечаност је настављена у просторијама Дирекције Предузећа у Сокоцу, уз присуство руководства, радника и гостију.

Вршилац дужности директора, Блашко Каурин, честитао је славу запосленима, сарадницима и свим вјерницима који прослављају Митровдан.

„Желим свима личну и породичну срећу. Нека нам Свети Димитрије буде заштитник и помоћник да заједничким преданим радом и залагањем остваримо све циљеве у Предузећу,“ поручио је Каурин.

Он је додао да се у протеклој години интензивно радило на унапређењу пословања, са циљем постизања бољих резултата и обезбјеђивања стабилног развоја Предузећа.

Слава Светог Великомученика Димитрија – Митровдан представља подсјећање на духовне и моралне вриједности које подстичу слогу, посвећеност и истрајност у заједничком раду и напретку.

ЧЕСТИТКА В.Д. ДИРЕКТОРА ПОВОДОМ КРСНЕ СЛАВЕ – МИТРОВДАНА

Поштованим колегама, сарадницима и свим грађанима који данас славе честитамо славу – Светог Великомученика Димитрија – Митровдан!
Нека овај празник донесе мир, здравље, срећу и слогу у ваше домове, а свима нама снагу и истрајност у послу који радимо на добробит читавог друштва.

Свим радницима Јавног предузећа, као и свим вјерницима који данас прослављају своју крсну славу, желимо да је проведу у срећи, радости и здрављу.

Срећна слава!

У име ЈПШ „Шуме Републике Српске“ а.д. Соколац,

в.д. директора Блашко Каурин

В.д. директора Блашко Каурин отворио 7. такмичење сјекача моториста

На полигону хотела „Орјент“ у Чајничу данас је свечано отворено седмо по реду такмичење сјекача моториста, које организују Јавно предузеће „Шуме Републике Српске“ а.д. Соколац и Шумско газдинство „Вучевица“ Чајниче.

Такмичење је отворио в.д. директора ЈПШ „Шуме Републике Српске“ Блашко Кауринприликом ког је поздравио учеснике и истакао значај овог догађаја за промоцију стручности, безбједности и угледа шумарске струке.

„Ово такмичење није само надметање у вјештини и брзини – оно показује нашу стручност, посвећеност и одговорност у раду. Желим вам да покажете своје најбоље вјештине, да будете брзи, прецизни и најважније, безбједни. Нека побиједи најбољи, али сви заједно покажимо колико је важан наш рад и шумарство за привреду Републике Српске“, рекао је в.д. директора обраћајући се такмичарима.

Овогодишње такмичење донијело је новину — све дисциплине се први пут изводе на полигону, однсоно дисциплина обарање стабала умјесто у шуми, биће извођена на полигону, а што омогућава већи степен контроле и безбједности. Посебан допринос квалитету такмичења дали су стручни судије из ЈП „Србијашуме“, који посједују велико искуство у организацији оваквих догађаја.

У надметању учествују такмичари из шест шумских газдинстава:
„Вучевица“ Чајниче, „Панос“ Вишеград, „Романија“ Соколац, „Сјемећ“ Рогатица, „Височник“ Хан Пијесак и „Маглић“ Фоча, а сваку екипу представљају по три сјекача који ће се током два дана такмичити у пет дисциплина: обарање стабала, прецизно пререзивање, комбиновано пререзивање, замјена водилице и крeсaње грана.

Такмичење сјекача моториста има не само спортски и ревијални, већ и професионални и едукативни карактер, јер промовише стручност и безбједност на раду, размјену искустава међу шумарским стручњацима, као и усавршавање техника рада моторном пилом под надзором искусних судија и инструктора.

Поред подстицаја такмичарском духу, овај догађај афирмише шумарство као одговорну и стратешки важну грану привреде у Републици Српској.

Побједнички тим и најуспјешнији појединци биће награђени признањима и симболичним наградамаа сви заинтересовани позвани су да присуствују такмичењу и подрже најбоље сјекаче.

FSC контрола потврдила одговорно кориштење шума

У Бањалуци је данас одржан завршни састанак након спроведене редовне контроле усаглашености газдовања шумама са FSC стандардима, а коју су извршили представници акредитационог тијела SGS Словачка.

Током састанка чланови тима за надзор Милан Тот, Милан Стојковић и Александар Баранац изнијели су своја запажања  и препоруке за даље унапређење система управљања. Испред Јавног предузећа састанку су присуствовали чланови Управе на челу са в.д. директора Блашком Каурином, као и сарадници задужени за процес цертификације у Предузећу.

Редовни надзор је обухватио провјеру примјене принципа и критеријума FSC стандарда у свим организационим јединицама Јавног предузећа, са посебним нагласком на одговорно и одрживо кориштење шума, заштиту животне средине, социјалну одговорност, безбједност на раду и праћење поријекла дрвних сортимената кроз систем ланаца надзора.

Представници SGS Словачка током контроле извршили су увид у документацију, провели теренске провјере и обавили разговоре са запосленима и представницима локалних заједница. Контрола је протекла у складу са утврђеним планом, без уочених већих неправилности. Дате су одређене препоруке за унапређење рада које ће Предузеће  провести у наредном периоду, у циљу додатног јачања усаглашености са захтјевима FSC стандарда.

Овом контролом потврђена је континуирана посвећеност ЈПШ „Шуме Републике Српске“ а.д. Соколац принципима одговорног и одрживог управљања шумским ресурсима, очувању природних добара и транспарентном пословању.

В.д. директора ЈПШ „Шуме Републике Српске“ Блашко Каурин истакао је да ова контрола потврђује нашу посвећеност одговорном и одрживом управљању шумским ресурсима, очувању природних добара и транспарентном пословању. Јавно предузеће наставиће да ради професионално и одговорно, а све су складу са захтјевима одрживог кориштења шума и шумског земљишта. На овај начин, Предузеће потврђује висок ниво професионализма и одговорности, те оправдава повјерење које има као носилац овог цертификата.

По завршетку састанка, в.д. директора уручио је члановима тима пригодне поклоне.

Јавно предузеће на сајму „ИНТЕРАГРО 2025“

ЈПШ „Шуме Републике Српске“ а.д. Соколац и ове године учествује на Међународном сајму пољопривреде, лова и риболова „Интерагро 2025“, који се одржава у Бијељини. Као и ранијих година, представљена је понуда ловишта чији је корисник Јавно предузеће.

Овај Сајам је прилика да буду промовисани начини очувања одрживог и рационалног кориштења шумских ресурса, као и дивљачи, унапређење развоја ловства, као и сјеменско-расадничке производње. Поред тога, на овај начин се жели подићи свијест о значају очувања природе и биодиверзитета.

Сајам је отворио предсједник Владе Републике Српске Саво Минић, а пристунима су се обратили и ресорни министар Анђелка Кузмић као и организатори.

В.д. директора Јавног предузећа Блашко Каурин, истакао је да су сајмови прилика за компаније да се успоставе нови пословни контакти, повећа обим спољнотрговинске размјене, отворе нова тржишта и процијени конкуренција.

Међународни сајам пољопривреде, лова и риболова „ИНТЕРАГРО 2025“ траје од 18. до 20. септембра у Бијељини.

Позивамо све посјетиоце да у току трајања сајма посјете наш изложбени простор.

Састанак в.д. директора и предсjедника Савеза синдиката РС

В.д. директора ЈПШ „Шуме Републике Српске“ Блашко Каурин састао се са новоизабраним предсједником Савеза синдиката Републике Српске. Отворено је неколико тема везано за унапређење положаја радника, али и договорен је званичан састанак представника синдиката и Управе   JП. 

„Досадашња сарадња са Савезом синдиката била је на задовољавајућем нивоу, али ми желимо да унаприједимо наше ставове у интересу сваког запосленог радника“, истакао је в.д. директора Каурин.

Радници заслужују сва права проистекла из колективног уговора, а са руководством синдиката разговарано је о заједничком д‌јеловању, свако са свог аспекта, а у интересу радника, поручио је Каурин.

Званичан састанак делегације Савеза синдиката Републике Српске и Управе планиран је у наредном периоду.

В.д. директора у посjeти ШГ „Ботин“ Невесиње

В. д. директора ЈПШ „Шуме Републике Српске“ а.д. Соколац Блашко Каурин посјетио је ШГ „Ботин“ у Невесињу гдје је разговарао са руководством газдинства и локалне управе.

Домаћинско пословање и однос према шумском газдинству „Ботин“ је сврстао у ред успјешно организованих газдинстава, истакнуто је током данашњег састанка.

„ШГ “ Ботин“ добро послуje, постиже резултате и измирује своје обавезе, што је за сваку похвалу“ казао је в.д. директора и додао како је увјерен да ће динамика пословања бити настављена и у наредном периоду.

Сарадња и интерес локалне управе за Шумско газдинство које послује на територији ове херцеговачке општине веома су битни, јер циљ свих је да имају позитивне и перспективне радне јединице како у организационом систему, тако и у локалној заједници, поручено је након састанка у Невесињу.

 Одржанa сједница Стручног колегијума ЈПШ „Шуме Републике Српске“ а.д. Соколац

Данас је у Сокоцу одржана  сједница Стручног колегијума, којем су поред чланова Управе Јавног предузећа и директора организационих дијелова, присуствовали и представници свих синдикалних организација.

Један од најзначајнијих закључака са данашње сједнице јесте да ће од првог јула, за сваки организациони дио Јавног предузећа бити отворен рачун и исти ће располагати прикупљеним средствима, што ће олакшати функционисање.

Поред тога, разговарано је и о степену производње, а циљ је до 30. јуна постићи максималну производњу и покренути динамику у газдинствима која касне са извршењем плана.

У циљу стабилизације Јавног предузећа, смањења трошкова и повећања продуктивности, менаџмент је у протеклом периоду донио низ мјера и одлука које се примјењују. Истовремено се у континуитету ради на обиласцима свих газдинстава, сагледавању проблема, те проналаску рјешења, што је донијело и одређене помаке